ד"ר ירון פינקלמן נותן שירות למטופל

העיניים שלנו הן אלו שמאפשרות לנו לראות את העולם, ולבצע מגוון פעולות כמו צפייה בטלוויזיה, קריאת ספרים, שימוש במחשב ועוד. ברגע שאיכות הראייה נפגעת, בהתאם גם נפגעות הפעולות היום יומיות השונות שאותן אנחנו רוצים ורגילים לבצע, משום שאנחנו לא יכולים עוד להשתמש בעיניים שלנו בצורה שבה השתמשנו בהן קודם. אחוז גדול מהאוכלוסיה יסבול בשלב כזה או אחר בחיים מירידה באיכות הראייה, וברגע הזה תעלה על השולחן האופציה של ניתוח קטרקט. ניתוח קטרקט הוא ניתוח נפוץ מאוד, ולכן חשוב להכיר אותו מראש ולהבין את היתרונות שלו, את סדר הדברים שמתרחשים בו ועוד. בדיוק בשביל זה הכנו לכם את המאמר הבא.

מהו ניתוח קטרקט?

אז בואו נתחיל מהבסיס הכי יסודי של כל העניין הזה, והוא להבין מהו ניתוח קטרקט. אם כן, מדובר על ניתוח שמיועד, כאמור, לטיפול בראייה, ולהשבת התפקוד של העין לכפי שהוא היה מלכתחילה. הצורך בניתוח קטרקט עולה בעקבות תלונות מצד המטופל על ירידה באיכות הראייה, חוסר יכולת להתפקס באמצעות העין, טשטוש, הבחנה בין צבעים ועוד.

למי מיועד ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט נפוץ בעיקר בקרב אנשי האוכלוסייה המבוגרת יותר, שכן בגילאים המבוגרים יותר, כמו 50-60 ומעלה, נפוצה יותר הבעיה שמתחילה לפגוע באיכות הראייה. לעומת זאת, כמובן שגם אנשים צעירים יותר שסובלים מבעיות ראייה יוכלו לגשת לניתוח קטרקט, ולהנות מתוצאות.
ניתן להבחין היום ביותר ויותר צעירים שניגשים לביצוע ניתוח קטרקט, משום שהיום השימוש במסכים הפך למוגבר יותר ויום יומי יותר. אם בעבר מעטים היו האנשים שעשו שימוש במחשבים או בטלפונים סלולריים – הרי שהיום אין כמעט אדם שלא עושה בהם שימוש מדי יום. העלייה המאסיבית בכמות השימוש במסכים מהסוגים האלו ומסוגים נוספים, כמו שלטי חוצות דיגיטליים, טלוויזיות חכמות ועוד, גרמה לכך שיותר ויותר אנשים יסבלו בגיל צעיר יותר מבעיות בראייה. ניתוח קטרקט, כאמור, מיועד לכל אלו.

האם ניתוח קטרקט מוביל לתוצאות מיידיות?

להבדיל מהליכים רפואיים אחרים, שלאחר המעבר שלהם ניתן להבחין בתוצאותיהם רק לאחר תקופה ממושכת – ניתוח קטרקט הוא ניתוח שידוע בשל התוצאות המיידיות שלו. מיד לאחר סיום ניתוח קטרקט יוכלו המטופלים לחזור ולראות בצורה תקינה ואיכותית, ממש כשם שהיה לפני כמה שנים בודדות. זהו היופי של ניתוח קטרקט, ועם הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות היום כדי לבצע אותו – אין ספק שהוא יכול להוביל לכדי תוצאות טובות יותר פי כמה וכמה ממה שהיה עד לפני כמה שנים.

היערכות לקראת ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט הוא לא ניתוח שמתבצע מהיום למחר, והוא דורש כל מיני הכנות מוקדמות, על מנת שהרופא המטפל יוכל להתרשם מהנתונים הרפואיים האישיים של כל מטופל ומטופלת, שעשויים בהחלט להשפיע על אופי הניתוח. בין היתר, יתבקשו המטופלים לגשת לבדיקות שונות, כמו בדיקות דם, בדיקות א.ק.ג ובהחלט ייתכנו עוד בדיקות נוספות.
נוסף על כל אלו, הרופא המטפל יתן הוראות מדויקות לגבי שימוש או הפסקת השימוש בתרופות מסוימות לפני הניתוח. כמו כן, במקרים שבהם ניתוח קטרקט יעבור בהרדמה כללית, ייתכן והרופא המטפל יתן הוראות נוספות לגבי היערכות לניתוח, כמו בדיקות נוספות ועוד.

התאמת העדשה לעינם של המטופלים – פעולה שדורשת ביקור אצל הרופא המטפל
ניתוח קטרקט הוא ניתוח שבו תוחלף העדשה הקיימת בעדשה חדשה, ולכן היא צריכה להתאים בצורה מדויקת להפליא לעינו של המטופל.

משום שכך, יערוך הרופא המטפל מדידות מוקדמות בעינו של המטופל, ככה שהעדשה המלאכותית תוכל להשתלב בצורה מופתית ולתפוס את מקומה של העדשה הקיימת בצורה מושלמת ומדויקת.

מה קורה בניתוח קטרקט בפועל?

ניתוח קטרקט בפועל מטרתו להחליף את העדשה הקיימת בעדשה מלאכותית. בעזרת מגוון אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ביותר, מבצע הרופא את שאיבת העדשה הקיימת, ואת השתלת העדשה המלאכותית. מדובר כאן על ניתוח קצר למדי, שמתפרס בדרך כלל על פני בין רבע שעה לחצי שעה בלבד.

הניתוח עצמו יכול להיעשות תוך הרדמה מלאה או תוך הרדמה חלקית – בהתאם להחלטתו של הרופא, ובהתאם לנתונים ומאפיינים אישיים של המטופל – רמות החשש שלו לקראת הניתוח, הרקע הרפואי השייך לו ועוד.

אחרי ניתוח קטרקט – תוצאות, החלמה וחזרה לשגרה
כאמור, התוצאות מניתוח קטרקט הן תוצאות מיידיות לחלוטין. כבר בשעות הראשונות שלאחר הטיפול ירגיש המטופל בשיפור משמעותי וניכר באיכות הראייה שלו, כאשר בחלוף מספר ימים ניתן יהיה לראות בבירור את התוצאות מההליך.

לאורך הליך ההחלמה, שנמשך על פני כמה ימים לאחר ביצוע הניתוח, כדאי להימנע מחשיפה לשמש בימים הראשונים שלאחר הניתוח, כמו גם להימנע מאיפור של העין, להימנע מכניסה לבריכת שחייה או מקורות שעלולים להוביל לזיהום בעין, להימנע מפעולות מאומצות כמו קריאת ספרים או שימוש נרחב במסכים שונים, וכן להימנע משפשוף או גירוד של העין. כל אלו עלולים לפגוע בתוצאות הניתוח.

חוסר נוחות באיזור העין לאחר ניתוח קטרקט – מצב נפוץ והגיוני לחלוטין, אין צורך להיבהל

בעוד שחלק מהמטופלים מדווחים על שיפור מיידי וניכר לאחר ביצוע של ניתוח קטרקט, מטופלים אחרים עלולים להתלונן על חוסר נוחות באיזור העין, שיפריע לתוצאות הניתוח לבוא לידי ביטוי. אין כל צורך לחשוש, משום שחוסר נוחות כזה, שמופיע באיזור העין לאחר הניתוח, הוא מצב נפוץ למדי. בחלוף כמה ימים ניתן יהיה לחוש בהקלה משמעותית באיזור העין, בראייה מצוינת ובאפס כאבים או תחושות של חוסר נוחות.

ניתוח קטרקט – מהניתוחים הנפוצים והטובים ביותר היום בעולם רפואת העיניים
דבר נוסף שחשוב לדעת על ניתוח קטרקט הוא שהוא מהניתוחים היותר נפוצים, טובים ומתקדמים בעולם. אם חלק מהניתוחים של עולם הרפואה הם ניתוחים ניסיוניים וחדשים יחסית, הרי שניתוח קטרקט הוא ניתוח וותיק ביותר, שהלך והתפתח עם הטכנולוגיה. היום ניתוח קטרקט מציע פתרונות מעולים, שמאפשרים לו להיות ניתוח קצר, ממוקד, מדויק וכמובן יעיל ביותר.

ניתוח קטרקט הוא רק אחת מהאפשרויות הקיימות היום – למה לבחור דווקא בו?

היום לא מעט אנשים תוהים לעצמם האם ניתוח קטרקט הוא הפתרון הטוב ביותר עבורם, משום שקיימות בעולם הרפואה עוד דרכים אחרות להתמודד עם מצב ראייה בעייתי. ובכן, ניתוח קטרקט הוא הניתוח המומלץ ביותר מבין כלל האפשרויות השונות, משום שמדובר כאן על ניתוח מתקדם ביותר, שתוצאותיו בדרך כלל נמשכות לאורך כל החיים. זאת להבדיל מטיפולים אחרים שתוצאותיהם אינן ארוכות טווח, והמטופלים צריכים לשוב ולבצע אותם מדי שנה או מדי כמה שנים.

סיבוכים שקשורים בניתוח קטרקט וכדאי להכיר מראש

ניתוח קטרקט הוא ניתוח בטוח מאוד, ורק אחוז קטן מהמטופלים יסבלו מסיבוכים שקשורים אליו. בכל אופן, על אף האחוז הקטן, כדאי להבין אילו סיבוכים יכולים לעלות מתוך ניתוח קטרקט. בין היתר, ניתן להבחין בסיבוכים כמו לחץ תוך עיני, בצקות, דימומים קלים, זיהומים, יובש באיזור העין ועוד. סיבוכים אלו יכולים להיפתר על ידי טיפול פשוט, ובמידה והמטופלים נתקלים בהם לאחר הניתוח – עליהם לפנות לרופא המטפל שלהם על מנת לקבל פתרון יעיל.

מה העלות של ניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט מביא איתו מחירים משתנים, אשר חלקם מתייחסים לניתוח שמתבצע במסגרת קופות החולים, ואילו חלקם מתייחסים לניתוח שמתבצע במסגרות פרטיות שונות. בחלק מהמקרים יוכלו להינתן החזרים עבורו, כחלק מהכיסוי הרפואי.

ככה תבחרו את הרופא המטפל שלכם לצורך ניתוח קטרקט

ניתוח קטרקט הוא אמנם ניתוח פשוט באופן יחסי, אבל ההצלחה שלו גם תלויה, כמובן, ברופא המטפל שיבצע את הניתוח. במידה ואתם זקוקים לניתוח קטרקט, הכנו לכם כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם לבחור את הרופא המנתח הטוב ביותר עבורכם.

קיימים כמה קריטריונים שחובה לקחת בחשבון לפני בחירת הרופא המנתח לביצוע ניתוח קטרקט, וביניהם קריטריונים כמו שירות, המלצות קודמות, זמינות, אדיבות, סבלנות, מחירים הוגנים וכמובן וותק וניסיון. חשוב לוודא שכל אחד מהקריטריונים הללו מתקיים במלואו כאשר אתם ניגשים להשוואות בין הרופאים השונים, על מנת שתוכלו להבטיח שאתם מבצעים את הבחירה הטובה ביותר עבורכם באופן אישי.

ד"ר ירון פינקלמן – ניתוח קטרקט מקצועי ואמין

במקום להתלבט ולהתחיל להשוות בין אין ספור רופאים שמציעים ניתוח קטרקט, כדאי שתכירו את ד"ר ירון פינקלמן. ד"ר ירון פינקלמן הוא אחד מהרופאים המומלצים והנחשבים ביותר בתחום של ניתוח קטרקט, והוא מציע מקצועיות רבה, שירות אדיב וסבלני, זמינות וכמובן ניסיון רב. אתם מוזמנים ליצור קשר עם ד"ר ירון פיקלמן ולהזמין את התור שלכם לניתוח קטרקט, במספר הטלפון 053-9956226.

Dr. Yaron Finkelman cataract surgery

על מה דיברנו עד כה?
ד"ר ירון פינקלמן
ד"ר ירון פינקלמן

ד"ר פינקלמן בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
התמחה ברפואת עיניים בבית החולים סורוקה.
התמחה התמחות-על במשך שנתיים במערב אוסטרליה, בהנחיית פרופ' גרהם בארט, עם דגש מיוחד על ניתוחי קטרקט,
כולל ניתוחים מורכבים ועדשות מתקדמות.

מעוניינים בניתוח קטרקט? | צרו איתי קשר:
מאמרים נוספים באותו נושא:
אהבתם? שתפו את המאמר :)
מאמרים נוספים בנושא קטרקט
יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? אנחנו כאן עבורכם, מלאו פרטים ומיד נחזור:
מלאו פרטים ונשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה!
דילוג לתוכן